09.10.2012 18:46

Soukromý domov pro seniory v Chrudimi chystá částečnou kolaudaci

Soukromý domov pro seniory v Chrudimi chystá částečnou kolaudaci, zároveň mu ale hrozí odebrání registrace

Ota GUTWIRTH, moderátor
--------------------
Soukromý domov pro seniory v Chrudimi chystá částečnou kolaudaci, zároveň mu ale hrozí odebrání registrace. Domov pro seniory v areálu bývalého pivovaru provázejí vleklé potíže. Kvůli posunutí termínu dokončení stavby umístil provozovatel téměř čtyřicet klientů do náhradních prostor. Ty mu ale stavební úřad na jaře nařídil vystěhovat. Soukromý investor nařízení ignoroval. V příštím týdnu plánuje částečné zprovoznění hlavní stavby. Zároveň s tím ovšem krajský úřad rozhodl o zrušení registrace služby. Měnily se totiž nejen prostory, ale i názvy společností provozovatele. Vysvětlila vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Helena Zahálková.

Helena ZAHÁLKOVÁ, vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Pardubice
--------------------
My jsme vydali rozhodnutí o zrušení registrace sociální služby domov se zvláštním režimem pro Lůžkové centrum v Chrudimi a to z důvodů nesplnění podmínky vlastnického nebo jiného práva k objektu nebo prostorám, v nichž jsou poskytovány služby lůžkového centra. Změnilo se totiž mezi registrací, která byla provedena, tuším, v lednu, se změnily podmínky. Takže z tohoto důvodu jsme vydali toto rozhodnutí o zrušení registrace.

Ota GUTWIRTH, moderátor
--------------------
Nepřehledná situace netěší ani chrudimskou radnici. Ta uvažovala o příspěvku na provoz nového domova seniorů. Původní rozhodnutí, které počítalo s částkou přibližně milion korun ročně, ale zastupitelé zrušili. Ředitel společnosti Lůžkové a sociální centrum pro seniory Milan Jiruška totiž zatajil závažné nedostatky, se kterými se projekt potýká. Místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský z ODS je přesto připravený o spolupráci jednat.

Jan ČECHLOVSKÝ, místostarosta Chrudimi
--------------------
Chrudim určitě potřebuje zařízení s lůžky domova důchodců. My to máme v našem komunitním plánu a ve výhledu s tím počítáme. Co se týká zařízení pana Jirušky, tak s ním jsem jednal naposledy někdy v polovině září, obecně jsme debatovali o tom, že pokud jeho zařízení splní všechny potřebné podmínky, to znamená, bude mít kolaudační rozhodnutí, bude mít registraci na službu, budu za město připraven k tomu, abychom navázali na jednání, která probíhala v loňském roce, a pokračovali v diskuzi o možné spolupráci města a tohoto zařízení.

9. října 2012, Český rozhlas Pardubice

Tisknout


Kalendář

Únor 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

« Leden 2019 Březen 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec