08.08.2012 18:24

Roman Málek obvinil vedení města Chrudim z personálních čistek

Pavla PILAŘOVÁ, redaktorka
--------------------
Bývalý místostarosta Chrudimi Roman Málek z Koalice pro Chrudim obvinil nové vedení z personálních čistek. Romana Málka odvolali zastupitelé z funkce na konci června. Na chrudimskou radnici se znovu vrátila ODS. Bývalý místostarosta upozornil na sérii rychlých výměn v dozorčích radách městských společností i odborných komisí. Podle Málka neexistuje žádný objektivní důvod ke změně. A dá se tedy mluvit o politických čistkách.

Roman MÁLEK, bývalý místostarosta Chrudimi
--------------------
To co mně nejvíc mrzelo, takže opustili sportovní areály náš zastupitel David Kasal, který jim přinesl, řekněme velké množství finančních prostředků. Prostě politické hrátky už začaly na radnici fungovat a bylo prostě potřeba některé lidi vymést. Takže mně třeba mrzí, že právě tento člověk, který se zasloužil o rozkvět sportu v Chrudimi tak to dopadlo ze dne na den usnesením Rady města. Když se podívám na tu soupisku, jsou to i lidi, kteří pracovali ve městě například v komisi, za nějakejch třeba 600 korun za celý rok. Ale protože se někomu nelíběj, upozorní na nějaký problémy, tak jim bylo takto naznačeno, že prostě do města už nemají co mluvit.

Pavla PILAŘOVÁ, redaktorka
--------------------
Nový místostarosta za ODS Jan Čechlovský, ale takové obvinění rázně odmítá, personálních změn je jen minimum a noví členové nejsou spokojeni s žádnou, spojeni s žádnou politickou stranou tvrdí Jan Čechlovský.

Jan ČECHLOVSKÝ, místostarosta ODS
--------------------
Čistky to v žádném případě nejsou. Já si myslím, že jestli pan bývalý místostarosta mluví o personální čistkách, tak je to poměrně odvážné ve světle toho, co předváděla předchozí koalice po volbách, kdy vymetla všechny lidi ze všech dozorčích rad. V jedné dozorčí radě a to u Městských lesů došlo pouze k doplnění lidí, k odvolání dvou politických zástupců došlo v případě dozorčí rady Sportovních areálů města Chrudim. Ale to, co jsme kritizovali před dvěma lety, tak jsme teď naplnili. My jsme nedávali do dozorčích rad politiky, ale ekonomické odborníky.

Miroslav TEJKL, místostarosta Chrudimi
--------------------
Já si pamatuji, že podobným způsobem se mluvilo na začátku minulých roku a tenkrát docházelo k změnám a výměnám poměrně značným. Teďka když si to vezmu kolem a kolem, celkovej rozsah těch změn je takovýho druhu, že si myslím, že je i menší než bylo na začátku roku 2011. Pokud jde o změny, vím o tom, že v zásadě, když dám stranu Svobodných, kteří odešli sami, tak jistě došlo ke změnám ve Sportovních areálech a v případě jednoho člena v odborných komisích. Slovo čistka si představuju nějakej globální zásah, kterej je všechno přeoře.

8. srpna 2012, Český rozhlas Pardubice

Tisknout


Kalendář

Březen 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

« Únor 2019 Duben 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec