24.06.2013 13:45

Nečase svrhla teatrální akce policie

K aktuálnímu politickému dění dva názory odjinud – tentokrát úvodník šéfredaktora Reflexu Pavla Šafra a komentář šéfredaktora Týdne Františka Nachtigalla

Nečase svrhla teatrální akce policie
Stojíme na křižovatce: jakobínský stát není právní stát

Petr Nečas vstoupí do historie jako tragická postava. Usiloval celkem úspěšně o očistu ODS. Snažil se odstranit vliv kmotrů, prosazoval reformy a byl to dříč. Nečas neměl čas krást. Byl to pravděpodobně po dlouhé době ten nejslušnější předseda vlády. Vím, jak se takový názor vymyká všeobecné žízni po krvi. A právě proto je potřeba tohle napsat.

Petr Nečas jistě nepředstavoval ideální obraz politického vůdce mediálního věku. Až příliš často se díval smutně a neuměl dělat hereckou show. Neměl moc politických spojenců a opíral se o zvláštní postavu, která vyvažovala jeho slabiny. O živočišnou blondýnu Janu Nagyovou. On působil introvertně a strnule, ona byla krev a mlíko. Žena činu. Je zcela lhostejné, jak přesně technicky probíhal jejich vztah. Jisté je to, že ona byla jeho rytířem, jakousi ženskou obdobou Lancelota na dvoře krále Artuše. Maximálně jej podporovala a bojovala za něj všemi prostředky. Jestli ho utěšovala jen u stolu, nebo i v loži, je otázka naprosto zbytečná. Prostě ji potřeboval. A to se vymstilo.

Jana Nagyová zcela jistě nebojovala za svého Petra chytře a v souladu s potřebnou kulturou vysoké státní funkce. Žádost na Vojenské obranné zpravodajství o sledování Nečasovy ženy je skandální a Nečasova politická zodpovědnost je jasná. Zároveň ale nešlo o takové drama, jak to vypadá. K žádné újmě nikdo nedošel. Byla to nepřijatelná pitomost, motivovaná jakýmsi citovým nábojem a vášní pro intriky.

Státní zástupce i policie můžou na takový přešlap reagovat různě. Přiměřené by bylo, kdyby se na Úřad vlády dostavil vysoký důstojník policie s pověřením státního zástupce a seznámil by s takovou skutečností předsedu vlády. Paní Nagyová by byla na minutu zbavena funkce a následně vyšetřována na svobodě. Bez mediální komedie s ozbrojenci a bez řetězů na rukou.

Celý příspěvek v přiloženém dokumentu ...

Tisknout


Kalendář

Březen 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

« Únor 2019 Duben 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec