11.06.2012 18:52

Málek hovoří o vítězství ...

Málek hovoří o vítězství, ostatní se pozastavují nad tím, že ho slatiňanská přestupková komise nepotrestala

Místostarosta Roman Málek rozeslal prostřednictvím internetové adresy Chrudimka.cz místním médiím informaci, a to pod záhlavím volební strany Koalice pro Chrudim, že ho přestupková komise ve Slatiňanech zbavila podezření ze spáchání přestupku. Vzápětí kvůli tomu a dalším sporům nevybíravě zaútočil na své politické oponenty včetně starosty Řezníčka (SNK-ED) a poslance Čechlovského (ODS) a zasadil tak další ránu křehké radniční koalici (více v dalším materiálu).

Málek se měl na začátku dopustit přestupku tím, že se loni bez vědomí městské rady přihlásil do výběrového řízení na pronájem reklamních ploch na sloupech veřejného osvětlení ve městě a podal cenově výhodnější nabídku než jediný uchazeč v soutěži - firma Hostalek Werbung. Měl tím zneužít svého postavení, jelikož znal cenovou nabídku soutěžící firmy, ač neměl.

Málek si tak proti sobě popudil většinu zastupitelstva, kterému se za své jednání omluvil, a vzápětí se o něj začala zajímat protikorupční policie. Ta však v jeho jednání nespatřovala trestný čin, ale přestupek, který byl nakonec s ohledem na možnou podjatost postoupen přestupkové komisi ve Slatiňanech.

Slatiňanská komise vzápětí rozhodla o Málkově vině a vyměřila mu správní pokutu ve výši čtyř tisíc korun, kterou ale místostarosta odmítl zaplatit a proti verdiktu se odvolal. Na druhý pokus byl už prý úspěšnější. Tvrdí to alespoň prohlášení Koalice pro Chrudim, které přebrala takřka všechna média.

Stejná volební strana se rovněž opírá ve své zprávě o tvrzení, že Málek hájil v daném případě zájmy města, nikoliv svůj prospěch, a vydává tento argument za závěr přestupkové komise.

Podle Koalice pro Chrudim prý Málek usiluje o převedení reklamních ploch na veřejných sloupech pod městskou firmu nebo o vypsání dalšího výběrového řízení, neboť ho údajně neuspokojuje trojnásobné navýšení ceny za pronájem ploch, které v soutěži nabídla firma Hostalek - Werbung.

„Jsem rád, že se pravda ukázala a zvítězila. Bohužel špína, kterou o mně chrudimská ODS a dnes i Chrudimská volba šířila a šíří, je neuvěřitelná a téměř nepostižitelná. Je mi však jasný důvod. Ve městě jde o miliony, které mohly končit v soukromých rukou," říká v tiskové zprávě Koalice pro Chrudim Roman Málek.

"ODS i já respektujeme rozhodnutí policie i přestupkové komise. Připomínáme ale, že policie začala řešit případ Romana Málka dříve, než na něj ODS podala na základě dvou expertních právnických posudků trestní oznámení, a že nejen naši zastupitelé, ale třeba i z ČSSD se ho na zastupitelstvu ptali na důvody jeho počínání. Pan místostarosta tehdy vytrvale opakoval, že jsem to dělal jen kvůli mé kandidatuře na hejtmana, kterou jsem prý zahájil," reaguje poslanec ODS a bývalý starosta města Jan Čechlovský.

"Trváme na tom, že pokud chtěl pan místostarosta na něco poukázat, měl tak učinit legitimním a obvyklým způsobem, nikoliv způsobem netransparentním a na hraně zákona," dodává Čechlovský.

Chrudimská volba je útokem místostarosty Málka zaskočena. "Nemůžeme si vzpomenout, že bychom se o něm někde vyjadřovali a už vůbec ne v souvislosti s pronájmem ploch firmě Hostalek - Werbung, protože nemáme s touto zakázkou vůbec nic společného," namítá místopředseda Chrudimské volby a bývalý radní Luboš Jelínek.

"Spíše nám ale vadí, že místostarosta Málek porušil veškerá pravidla slušnosti a podíval se v daném případě do materiálů, které mu nepřísluší. Všude na světě je takové zneužití funkce nepřijatelné, jen slatiňanská komise překvapivě tvrdí, že nikoli. Je potom na zváženou, jakou má takové rozhodnutí váhu. A z toho je nám smutno, stejně jako z obsahu prohlášení Koalice pro Chrudim, za které se místostarosta Málek schovává," uzavírá Jelínek.

11. června 2012, Chrudimskenoviny.cz

Tisknout


Kalendář

Únor 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

« Leden 2019 Březen 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec