07.01.2012 18:50

Krajský radní dementoval řeči o privatizaci nemocnice

Krajský radní dementoval řeči o privatizaci nemocnice v Chrudimi, poslanec Čechlovský však tvrdí, že už skrytě probíhá

Nový krajský radní zodpovědný za zdravotnictví Martin Netolický (ČSSD) přijel do Chrudimi mírnit pochybnosti o tom, že chce krajská vláda chrudimskou nemocnici v budoucnu privatizovat nebo z ní vytvořit jen detašované pracoviště krajské nemocnice. Opoziční politici ale slibům Netolického příliš nevěří, protože je krátce před krajskými volbami.

O důležitosti problému svědčí i to, že šlo o vůbec první pracovní výjezd nového radního mimo sídlo Pardubického kraje. "Počítáme dál s nemocnicí v Chrudimi jako s nemocnicí akutní péče, nikoliv jako se zařízením pouze pro péči následnou," vyvrací Martin Netolický zprávy, že by se nemocnice, kterou kraj spravuje, mohla v budoucnu proměnit v LDN.

"Odmítám také spekulace o privatizaci nemocnice. Pardubický kraj nic takového nechystá, alespoň ne v tomto volebním období," argumentuje radní.

Poslanec a bývalý starosta Chrudimi Jan Čechlovský (ODS), který se problematice chrudimské nemocnice dlouhodobě věnuje, ale nabádá k ostražitosti. "Netolického slova korespondují s tím, že se blíží krajské volby a ČSSD se přeci teď nebude přiznávat, že něco takového chystá," říká doslova poslanec.

Připomíná v této souvislosti současné kroky Pardubického kraje směřující k nekontrolovatelnému holdingovému uspořádání nemocnic a zejména záměr kraje postoupit jejich dluhy bankám.

"Za tím se neskrývá nic jiného, než cesta ke skryté privatizaci. Banky totiž mohou dluhy nemocnic postoupit zájemcům, kteří je od nich koupí a začnou poté nemocnice soukromě provozovat," varuje Čechlovský. "Privatizace není sprosté slovo, ale měla by probíhat transparentně a ne jako v tomto případě, kdy dochází k mlžení tohoto pojmu před veřejností," dodává bývalý starosta.

Krajský radní se v Chrudimi vedle toho, že dementoval zprávy o možné privatizaci nemocnice, zajímal také o její provozní záležitosti a investice v letošním roce a chtěl znát i její budoucí plány. V rozhovoru s jejím ředitelem Tomášem Vondráčkem rovněž přislíbil zachování centrální sterilizace v Chrudimi a souhlasil i se záměrem modernizace stávajících prostor za plného provozu.

Zavázal se také, že si bude chtít v budoucnu všechna oddělení chrudimské nemocnice prohlédnout a nebude o jejich provozních záležitostech jednat jen u kulatého stolu na radnici jako v tomto případě. Přijet chce ještě teď v lednu.

7. ledna 2012, chrudimskenoviny.cz

Tisknout


Kalendář

Únor 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

« Leden 2019 Březen 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec