11.06.2012 13:59

Kauza saunového světa ve vyjádřeních místostarosty Málka a starosty Řezníčka

8. června 2012, Chrudimský deník

Reakce Romana Málka: Kvůli politické hře přijde zřejmě obyčejný občan zkrátka

Poslední dobou se objevují z iniciativy pana starosty Petra Řezníčka a bývalého starosty Jana Čechlovského další skandální články na moji osobu. Cílem je odvést hlavní pozornost od podstatně větších problémů – Evropská unie zatím moc nechce proplatit Muzeum barokních soch, které mělo velké množství vícenákladů (na které jsem mimochodem upozorňoval). Zároveň ve hře je prodej pozemků na Skřivánku, kde měl investor Milan Kušta kupovat za cenu okolo 350 Kč, přičemž znalecké posudky hovoří o částce až 700 Kč. Toto a další věci má přikrýt další „moje“ další kauza. Ale vraťme se k ní.
Do Chrudimi za mnou přišel investor, který nabídl provozování saunového světa, a to buď v našem zařízení nebo jinde. Jako ideální se jevil prostor bývalé městské sauny. Objekt, který je staticky narušen a bude potřeba do něj investovat, a nebo jej časem odstranit. Zároveň náš krytý bazén potřebuje jistou inovaci a to kvůli konkurenceschopnosti vůči nově otevřenému pardubickému bazénu. Bohužel, prostorové řešení není nikterak ideální, a proto se jevilo spojení těchto dvou aktivit velmi dobře. Navíc by v městském bazénu byl částečně provoz zachován a sportoviště by získávaly peníze z pronájmu. Takto investor připravil svoji nabídku, kterou odbor správy majetku připravil pro jednání rady. Rada po diskusi materiál nakonec schválila. Na prvopočátku, kdy se celý materiál projednával, byl i pan starosta pro. A to jak na poradě vedení, tak i při setkání se současným ředitelem. Navíc jeho podpis leží i na materiálu pro jednání rady. Co se stalo pak, těžko říci. Osobně se mohu domnívat, že začaly působit politické tlaky. První vyšel z opoziční Chrudimské volby, kde je na kandidátce i podnikatel Milan Kušta. Ten totiž buduje svůj nový wellness svět v Hotelu Jezerka.
Druhý možná od samotné strany SNKED Petra Řezníčka. V areálu bývalého pivovaru je totiž provozován wellness a kde je i Seniorcentrum. V jeho správní radě sedí totiž členka SNK Věra Ždímalová. A možná vznik nového kvalitního saunového světa by byl konkurencí.
A jak to teď vypadá, z nového saunového světa nic nebude, městu zbyde prázdná budova k investicím, bazén budeme více dotovat a opět soukromé kapsy se mohou radovat.
Aneb politika malého města, ze které mi je smutno.

O autorovi: Roman Málek, t.č. místostarosta Chrudimi

***

11. června 2012, Chrudimský deník

Reakce chrudimského starosty je v sérii mediálních sporů poslední

Po přečtení vyjádření pana Romana Málka v Chrudimském deníku dne 8.6.2012 jsem měl pocit, že jsem něco podobného zažil v úterním přímém přenosu z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, kdy pan poslanec vysvětloval, že úplatek nevzal.
Slušně připravený projev, což se o zmiňovaném článku až tak říci nedá, obhajoba na čistotu svého konání a spiknutí celého světa proti osobě řečníka. V tomto případě spiknutí moje a pana Čechlovského proti pisateli. Mimochodem, žádný skandalizující článek jsem o panu Málkovi do této chvíle nezveřejnil.
Nebudu ani komentovat domněnky pana Málka o politických hrách, o nichž se v závěru svého příspěvku zmiňuje a je mu z nich smutno. Jistě si dobře uvědomuje, jakou roli v nich sám hraje, jak je rozvíjí a co jimi sleduje. Ale v tuto chvíli se mu jaksi nehodí do krámu. Také jeho hra na city čtenářů má jeden účel. Zakrýt vlastní nestandardní postupy v práci na radnici. Bohužel, ve své obhajobě zapomněl, že existuje řada indicií, kdy ve věci pronájmu bývalé sauny jednal nad rámec svých kompetencí. Kdy reálně ohrozil kladný výsledek hospodaření městské společnosti Sportovní areály města Chrudimě. Kdy na základě neúplných a v odborech Městského úřadu neprojednaných podkladů přesvědčoval radní o výhodnosti celého pronájmu sauny ve prospěch „žadatelky“. Kdy nerespektoval doporučení odborných útvarů Městského úřadu Chrudim o transparentnosti a správnosti celého průběhu řízení k pronájmu zmiňovaného objektu.
Absolutní nepravdou – lží je tvrzení pana Málka o mém původním souhlasu. Chorobné úvahy o vlivu budoucího wellnessu pana Kušty hotelu Na Jezerce jen svědčí o totálním selhání pana Málka ve své obhajobě. Stanoviska Finančního výboru Zastupitelstva města, Odboru správy majetku i Finančního odboru jsou jasná a hovoří o chybách pana Málka v celém průběhu řešení pronájmu nemovitosti v majetku města.
Věřím, že mnou pozastavené usnesení Rady města Chrudim bude chtít pan Málek na jednání Zastupitelstva města Chrudim 25.6.2012 řádně zdůvodnit, vysvětlit a možná se omluvit. Ne mně, to nepožaduji. Ale lidem z Odboru správy majetku, z Finančního odboru a Finančního výboru, kteří vyjádřili zásadní nesouhlas s takovýmto postupem.
V neposlední řadě by se mohl omluvit i občanům za to, že nemluvil pravdu.

O autorovi: Petr Řezníček, starosta města Chrudim

Lze očekávat, že po reakci starosty bude následovat protireakce a mediální přestřelka se potáhne na stránkách Chrudimského deníku donekonečna. Přesouváme proto diskuzi komunálních politiků na náš web www.chrudimsky.denik. cz. Děkujeme aktérům sporu a čtenářům za pochopení.

Romana Netolická, šéfredaktorka Chrudimského deníku

Tisknout


Kalendář

Březen 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

« Únor 2019 Duben 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec