04.06.2012 18:55

Kauza pronájmu reklamních ploch v Chrudimi je u konce

Václav PILNÝ, moderátor
--------------------
Kauza pronájmu reklamních ploch v Chrudimi je u konce. Místostarosta Málek nespáchal ani přestupek. Ostrý střet vypukl loni v květnu. Chrudimský místostarosta Roman Málek se pokusil zabránit prodloužení údajně nevýhodné smlouvy a podal vlastní nabídku na pronájem reklamních ploch na sloupech veřejného osvětlení. I když jí okamžitě stáhl, musel čelit nařčení ze střetu zájmů. Chrudimská ODS na něj dokonce podala trestní oznámení. Protikorupční policie případ odložila a celou záležitost řešila přestupková komise. Ta teď kauzu zastavila úplně. Roman Málek rozhodnutí vítá, zároveň ale upozornil na nejasnosti, které zakázku provázejí.

Roman MÁLEK, místostarosta Chrudimi
--------------------
Musím říct, že samozřejmě pro mně celej rok byl poměrně nepříjemnej všem vysvětlovat, že pravda je úplně někde jinde, než jsou lživé tiskové zprávy, které vydávala chrudimská ODS a úspěšně je publikovala. Samozřejmě s tím verdiktem já jsme naprosto spokojený. Na druhou stranu ten, kdo vlastně za celou kauzou stojí, zůstal nepostižen a myslím si, že informace, které někdo získával z naší radnice, tak je získává i nadále a pevně věřím, že policie obnoví toto řízení a bude zkoumat tu pravou podstatu kudy informace z radnice mizely do společnosti Hostávek Verbunk.

Václav PILNÝ, moderátor
--------------------
Bývalý chrudimský starosta a současný zastupitel za ODS Jan Čechlovský rozhodnutí komise respektuje. Přesto je přesvědčený, že ze strany Romana Málka šlo o velmi zásadní pochybení.

Jan ČECHLOVSKÝ, bývalý starosta Chrudimi, současný zastupitel za ODS v Chrudimi
--------------------
To nebyla jenom ODS, ale i někteří zastupitelé z koaličních stran, kteří se na jednání zastupitelstva v loňském roce ptali pana místostarosty Málka na důvody jeho počínání a chtěli vysvětlení. Pan místostarosta to neudělal. My jsme potom upozornili na to, že jsme si nechali udělat právní expertízy, ze kterých vyplývalo, že mohlo dojít k porušení zákona, ke spáchání trestného činu. Trváme na tom, že pokud pan místostarosta Málek chtěl upozornit na nevýhodnou cenu, měl postupovat legálně a nikoliv naprosto netransparentním způsobem.

4. června 2012, Český rozhlas Pardubice

Tisknout


Kalendář

Březen 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

« Únor 2019 Duben 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec