26.06.2012 10:31

Fair play s koaličními partnery

Radniční koalice se na včerejším jednání zastupitelstva zcela rozpadla a vznikla nová. V očích některých, dnes už bývalých, radních však celá akce připomíná známou filmovou akci kulový blesk. Do poslední chvíle totiž netušili, že se na ně něco chystá.

Přístup je to opravdu zvláštní. Není možné zapomenout na slova starosty Řezníčka (SNK-ED), který tak často hovoří o fair play. Jak se postup proti koaličním partnerům slučuje s férovou hrou? Evidetně nijak. Před necelými dvěma lety Řezníčkovi chyběly ke štěstí „lepší vztahy mezi lidmi, které jsou někdy velmi neosobní až nepřátelské.“ Způsob, jakým byli partneři informováni o zániku koalice, je jistě potěšil a mezilidské vztahy zlepšil.

Místostarosta Jan Čechlovský (ODS) se v pondělí dopoledne vyjadřoval k situaci kolem odchodu Romana Málka takto: „V pondělí dopoledne platí, že stále ještě probíhají jednání a není uzavřena žádná písemná dohoda. Proto se v této chvíli nedá mluvit o žádném zemětřesení, to bude případně možné až po výsledku jednání dnešního odpoledního zastupitelstva města.“

Odvolání radních se tedy nejspíše dohodlo až odpoledne.

Zvláštní případ otevřené politiky, když se ze dne na den, bez jakéhokoliv upozornění, vyhazují politici, kteří bez problémů plnili koaliční smlouvu. Chová-li se někdo takto k přátelům, jak se musí chovat k nepřátelům.

Záminkou k vypovězení koaliční smlouvy byla kauza Skřivánek, kterou se prý Kasal s Michalovou chtěli intenzivněji zabývat. A to i přesto, že byla z jednání zastupitelstva stažena. Důvodem tak spíše bude nefungující rada, v níž malé strany byly pouze pověstným „pátým kolem u vozu“.

Vyjádření dalšího odvolaného radního, Davida Kasala se nám zatím získat nepodařilo. V kuloárech chrudimského zastupitelstva však byla slyšet jeho slova, v nichž se k odvolání vyjadřoval. Stal se prý nepohodlným proto, že chtěl začít podrobněji probírat plánovanou výstavbu na Skřivánku.

Zatupitel David Kasal se vyjádřil následovně: „Důvody vypovězení koaliční smlouvy nejsou a nebyly na straně tzv. uskupení malých stran. Pravé důvody vyplynou v následujících měsících, z mé strany bez dalšího komentáře.“

26. června 2012, Chrudimskénoviny.cz

Tisknout


Kalendář

Březen 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

« Únor 2019 Duben 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec