26.06.2012 10:35

Chrudim přišla o místostarostu

Ota GUTWIRTH, moderátor
--------------------
Chrudim přišla o místostarostu. Bude mít dva nové. Odvolaného Romana Málka z Koalice pro Chrudim nahradí Jaroslav Trávníček z ČSSD a bývalý starosta Jan Čechlovský z ODS. Oba dva posty budou neuvolněné a měsíční odměna pro nové místostarosty představuje částku sedm a půl tisíce korun. Zastupitelé v tajném hlasování odvolali také dva členy městské rady Vlaďku Michalovou a Davida Kasala. Ten změnu vedení města považuje za účelovou. Oficiální důvody ukončení koaliční spolupráce jsou podle Davida Kasala podivné.

David KASAL, odvolaný zastupitel
--------------------
Vzhledem k tomu, jaký koncept sociální demokracie zvolila spolupráci vlastně velkou koalici z ODS, které se vždycky bránila a my když jsme vždycky stáli za panem Trávníčkem a chtěli jsme, aby byl starosta. Dokonce jsme ho drželi déle než jeho vlastní spolu straníci, tak to jej pro mně smutné. Že jsme nespolupracovali si můžete i vytáhnout jak jsme chodili na zasedání rady. Když to srovnám s některými koaličními spolupracovníky například paní doktorku Ždímalovou, která velmi často odcházela nebo nepřišla, tak se mně to zdá velmi zjednodušeně řečeno směšné.

Ota GUTWIRTH, moderátor
--------------------
Po dvou letech se tak na radnici vrací opoziční ODS. Spolupráce tří nejsilnějších stran by podle starosty Petra Řezníčka z SNK-ED měla vrátit chrudimské radnici klid. Nová sestava by ve svém programu neměla nijak výrazně měnit kurz nastavený předchozí koalicí.

Petr ŘEZNÍČEK, starosta Chrudimi
--------------------
Čeká nás určitě zpracování smyslu plného prohlášení programu, který bychom chtěli do toho konce volebního období zrealizovat. Určitě se nebude nějak významně a výrazně lišit od toho, co bylo přijato minulou koalicí, neboť ty volební programy jednotlivých subjektů se příliš od sebe nelišily. Já věřím, že nastane i změna organizačního řádu radnice. Tam kde jsme třeba trošku nepracovali, tak jak bylo potřeba, tak budou muset nový místostarostové s těmi odbory dohnat některé ztrátové věci.

26. června 2012, Český rozhlas Pardubice

Tisknout


Kalendář

Únor 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

« Leden 2019 Březen 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec