24.07.2013 17:53

Miroslava Němcová a Martin Kuba k aktuální situaci

Miroslava Němcová a Martin Kuba k aktuální situaci

Požadavky prezidenta považuji za dehonestaci parlamentu
Požadavek prezidenta na notářské ověřování podpisů poslanců kategoricky odmítám. Považuji to za hrubý nátlak na poslaneckou sněmovnu a na diktátorské podmínky se nepřistupuje už z principu.
Miloš Zeman nic takového nechtěl od Jiřího Rusnoka, presto mu vládu svěřil. Naproti tomu my jsme mu už během jednání v Lánech před jmenováním Jiřího Rusnoka nabízeli 101 podpisů na papíře. Nechtěl je.
Nepředpokládám, že to pan prezident může myslet vážně. Pokud ano, pak v takovém případě my mu zcela vážně říkáme, že na to v žádném případě nepřistoupíme. Je to jen hra na hledání záminky, proč držet Jiřího Rusnoka proti vůli parlamentu ve vládě i v demisi.
To pak bude prezident zpochybňovat všechna rozhodnutí poslanců? Bude chtít ověřené podpisy po každém hlasování? Takové obcházení parlamentu a jeho dehonestování nedovolíme.

Dosazení R. Augustina na post šéfa Úřadu vlády je důkazem propojení vlády, prezidenta a strany SPOZ
Dosazení místopředsedy strany SPOZ Radka Augustina na pozici vedoucího Úřadu vlády je jasným důkazem propojení mezi vládou, prezidentem a stranou SPOZ. Zároveň se tím potvrzuje, že Jiří Rusnok otevřeně lhal, když říkal, že přestože za SPOZ kandidoval ve volbách v Praze-Vinoři, nemá se stranou vlastně nic společného. Přitom nyní dosadil na klíčový post šéfa svého úřadu exponenta této strany.
Prezident tak dál prohlubuje svoji snahu vytvořit si vlastní mocenskou strukturu, která za prvé zkoncentruje moc do jeho rukou a za druhé zajistí popularitu straně SPOZ před parlamentními volbami. Pro Občanskou demokratickou stranu je to další důvod, aby vládu Jiřího Rusnoka, která obešla Parlament a nemá legitimitu vzešlou z parlamentních voleb, nepodpořila.

Miroslava Němcová, místopředsedkyně ODS, kandidátka ODS na premiérku

ČR má zjevně štěstí, že zrovna náhodou se to v okolí Miloše Zemana a ve SPOZ „odborníky“ jen hemží …
Pokud má platit to, co říkal pan prezident, že je vláda Jiřího Rusnoka nepolitickou vládou odborníků, pak má Česká republika zjevně štěstí, že zrovna náhodou se to v okolí Miloše Zemana a ve SPOZ „odborníky“ jen hemží…

Martin Kuba, úřadující předseda ODS

24. července 2013Kalendář

Únor 2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

« Leden 2019 Březen 2019 »

Kontakt

Jan Čechlovský

Kontaktní místo:
Městský úřad Chrudim
Resselovo nám. 77

Tel.: 469 657 145


neuvolněný místostarosta Chrudimi,
bývalý starosta a poslanec